003. Теофило Кубилас

Теофило Кубилас игра на две световни купи с разлика от осем години и вкара по пет гола във всяка, което го прави един от най-плодовитите голмайстори в историята на Световната купа. Почти неизвестен 20-годишен през 1970 г., той скоро бе признат, след като помогна на Перу за четвъртфиналите. “Нене” Кубилас е роден в Лима през март & hellip; Продължете да четете '003. Теофило Кубилас

легендарен футболист, teofilo cubillas

Теофило Кубилас игра на две световни купи с разлика от осем години и вкара по пет гола във всяка, което го прави един от най-плодовитите голмайстори в историята на Световната купа. Почти неизвестен 20-годишен през 1970 г., той скоро бе признат, след като помогна на Перу за четвъртфиналите. “Нене” Кубилас е роден в Лима през март 1949 г. и започва с местния екип Alianza.
Той обичаше да тича в защити, беше бърз и имаше добър плътен контрол и фин удар. Южноамериканският футболист на годината през 1972 г., на следващата година се присъединява към FC Basle за £ 97 000. Шест месеца по-късно той подписа за ФК Порто за £ 200 000 и се намести в ролята на халф.
Перу не се класира за Мондиал 1974, но 12 месеца по-късно те бяха шампиони на Южна Америка, Кубилас вкара два пъти в полуфиналната си победа с 3: 1 над Бразилия. Когато помогна на Перу да достигне до втората фаза на Мондиал 1978, той отново беше играч на Alianza.
През 1979 г. Кубилас се присъединява към Джордж Бест във Форт Лодърдейл и за пет сезона в NASL отбелязва 65 гола, включително три за седем минути срещу ацтеките от Лос Анджелис през 1981 г. Мондиалът през 1982 г. не успява да му даде повече голове и той се покланя след 81 шапки и 26 гола за Перу. Легендарен футболист, Теофило Кубилас