Шампионска лига »Новини

УЕФА заведе дисциплинарно дело за червения картон на Кристиано Роналдо в Шампионската лига, който ще бъде оценен на 27 септември, съобщи управителният орган на европейския футбол в четвъртък.

обратно
20.09.2018 19:15 ч Гети, Мануел Кеймаделос Алонсо

които са град Хъдърсфийлд и играят днес

Роналдо бе изгонен в 29-ата минута при победата с 2: 0 в сряда на гостите във Валенсия след сбиване със защитника Джейсън Мурийо, а бившата звезда на Реал Мадрид напусна терена в сълзи.

Капитанът на Португалия падна на земята невярващо и след това изкрещя във въздуха разочарован, въпреки че Ювентус преодоля уволнението си благодарение на двойка наказания на Миралем Пянич.

Това беше 11-ият червен картон в кариерата на Роналдо, но първо в Шампионската лига и ще го види как ще пропусне следващия мач на Юве в групата срещу швейцарския Йънг Бойс в Торино.

Той ще разбере следващата седмица дали забраната му за един мач е удължена. Увеличението също би го изключило от завръщане на „Олд Трафорд“ срещу бившия клуб „Манчестър Юнайтед“.

Пристигането на Роналдо в Ювентус повиши очакванията за първа титла в Шампионската лига от 1996 г. насам, като цените на акциите достигнаха рекордните 1.8046 евро на фондовия пазар в четвъртък, преди да затворят на 1.581 евро.

Това представлява увеличение с повече от 180% от края на юни, когато започнаха да се разпространяват слухове за пристигането на Роналдо в клуба, като тогава акциите се търгуваха на 0,64 евро.