Копа Америка »Новини

Мексико преживя първото полувреме бараж и категоричен дузп, за да победи Ямайка с 2: 0 в Копа Америка в четвъртък, резервирайки четвъртфинално място с мач.

обратно
10.06.2016 07:16 ч гети, Хари как

Победата оставя Reggae Boyz все още да търси първия си гол и да не може да премине, а Уругвай също аут, след като загуби от Венецуела, останалите квалификации в група C.

Играта започна в карнавална атмосфера, генерирана от 83 263 тълпа, съставена почти изцяло от фенове на Мексико.

Но това се превърна в противоречие, тъй като Ямайка бе отказана за удар с крачка и шанс за изравняване през второто полувреме, след като нападателят Клейтън Доналдсън изглеждаше фаулиран в района.

'Това е тежка загуба на мач. Вярвам, че доминирахме на моменти, но не успяхме да се възползваме от шансовете си', каза помощник-треньорът на Ямайка Мигел Коли пред репортери след свирката.

Запитан дали вярва, че огромната мексиканска подкрепа е повлияла на решението за дузпа, той отговори: „Не искам да отида там - решението на съдията е окончателно“.

Ямайка бе определила импровизирана задна линия, в която липсваше контузеният Кемар Лорънс и упорития Родолф Остин.

Уест Хем 0-3 Бърнли

Отборът също силно пропускаше влиянието на старши треньора Уинфрид Шефер, който бе отстранен, след като беше изпратен на трибуните в отварачката.

Неопитността им се показа през 18-ата минута, когато на Хесус Мануел Корона му беше позволено да плава при центриране отляво към немаркиран Хавиер Ернандес, който кимна от шест ярда за това, което ще бъде един от най-лесните от неговите 45 международни гола.

какво е Копа дел Рей

Плодовитият бивш нападател на Манчестър Юнайтед и Реал Мадрид сега е само еднократно, изравнявайки рекорда на Мексико за всички времена, държан от Джаред Боргети.

Ямайка имаше по-голямата част от ранните шансове и трябваше да вземе първа кръв в пет минути, когато Доналдсън се озова в космоса в района, само за да закачи удара си за гол.

Нападателят на Бирмингам Сити отново беше разточителен на половин час, насочвайки се широко, преди съотборникът му Гарат Макклири да направи перфектно отдръпване от Джоби Макануф.

Ямайка имаше още една златна възможност да направи равенство преди полувремето, но вратарят на Малага Гилермо Очоа показа невероятни реакции, за да отблъсне удара на Майкъл Хектор от празна дистанция.

Мексико беше на сантиметри от поставянето на мача отвъд Ямайка скоро след почивката, когато сладък пас от Корона намери Хименес на далечната греда.

Волето на нападателя отскочи прекрасно по лицето на отворена врата, но беше малко над наближаващия Ернандес.

Мексико атакува на вълни, но не може да намери път и е уловен на почивката в 65 минути, когато Доналдсън вкара топката в зоната, само за да бъде изсечен от Ясер Корона.

Повторенията показаха, че защитникът не е докоснал топката, но официалният представител на бразилския мач Уилтън Сампайо погледна встрани и имаше малко оплаквания от партизанската тълпа.

Мизерията на Ямайка беше запечатана девет минути от времето, когато мексиканският Хирвинг Лозано избра Хектор Ерера в района и полузащитникът бутна топката за заместник Орибе Пералта, за да погали топката в дясната изправена изправена позиция.

Ямайка и Уругвай ще се борят за остатъци в Санта Клара в понеделник, докато Мексико и Венецуела се борят за първото място в група С в Хюстън.

Победителят вероятно ще избегне да се изправя срещу фаворитите на турнира Аржентина на четвъртфиналите.

Таблица за висшата лига от 2011 до 2012 г.

Старши треньорът на Мексико Хуан Карлос Осорио - който има перфектни резултати в първите си девет мача в работата - заяви, че е 'определено доволен' от представянето на отбора.

'Ако и двамата бяхме вкарали всичките си възможности, вероятно щеше да е 5-2 или 6-3, но като цяло бяхме по-добри', каза той.

Осорио призна, че е подценил добрата воля за Мексико в САЩ и „невероятната, страстна“ подкрепа на феновете.

„Можем да искаме да играем всеки един мач в среда като тази тази вечер“, каза той.